Правильне харчування, фізична активність та завжди зволожена шкіра – кілька порад експерта.
Розтяжки вважаються одним із найбільших жіночих кошмарів, оскільки вони впливають на самооцінку та якість життя. Найчастіше вони зустрічаються на стегнах, боках, животі, грудях, спині та руках. Розтяжки на шкірі можуть вражати невеликі або великі ділянки в одній або кількох областях тіла.
Розтяжки характеризуються розривом волокон колагену у шкірі, утворюючи лінійні ураження. Спочатку вони червоні, а згодом біліють (стрії). На щастя, вони не викликають болю чи фізичних симптомів.
Які причини розтяжок?
Найбільш поширеними причинами появи розтяжок є «ривок» підліткового віку, вагітність, набір ваги чи різке схуднення. Шкіра має еластичні властивості, які дозволяють їй розтягуватися і повертатися в нормальний стан, але коли вона розтягується до межі, її волокна мають тенденцію розриватися в деяких зонах, утворюючи розтяжки.
Генетика та спосіб життя також вважаються обтяжуючими факторами появи розтяжок. Двома менш поширеними причинами є хронічне використання кортикостероїдів та наявність синдрому Кушинга, рідкісного стану організму, який вражає людей з високим рівнем гормону кортизолу, що виробляється наднирниками.
Хоча назавжди видалити розтяжки неможливо, є безліч естетичних процедур, які полегшують і маскують проблему. Але варто пам’ятати, що профілактика – найкращі ліки. Тому ознайомтеся з деякими практичними порадами, які допоможуть вам уникнути цієї проблеми.
Практичні поради щодо запобігання розтяжкам
1. Підтримуйте збалансовану дієту
Дуже важливо підтримувати хорошу дієту, оскільки це відбивається на шкірі. Так що уникайте великої кількості солодощів. Вони викликають процес, званий глікуванням, у якому молекула глюкози пов’язують із колагеновим волокном, порушуючи його розтяжність і функцію.
2. Інвестуйте в їжу
Деякі продукти можуть допомогти запобігти розтяжкам, особливо ті, які містять вітамін С, такі як цитрусові, абрикос, шипшина, смородина і т.п.
3. Не забувайте зволожувати шкіру
Зволожуйте шкіру принаймні двічі на день хорошими зволожуючими засобами. Також можна використовувати олії на основі виноградних кісточок, макадамії, мигдалю та троянди. Бепантол теж гарний варіант.
4. Намагайтеся не розгойдувати вагу занадто сильно
Зайва повнота чи втрата ваги сприяє розтягуванню шкіри, викликаючи появу розтяжок. Тож уникайте ефекту акордеону. Уберегти шкіру від розтяжок під час вагітності майбутнім мамам можуть допомогти деякі запобіжні заходи: основними порадами є використання адаптованих кремів і дотримання здорового харчування, що запобігає непотрібному набору ваги.
5. Практикуйте фізичну активність
Важливо займатися фізичними вправами, оскільки вони також допомагають зберегти пружність шкіри, запобігаючи появі розтяжок.
6. Масаж
Робіть локальні масажі, наносячи зволожуючий крем, виконуючи свого роду лімфодренаж для покращення кровообігу в цій галузі.
7. Пийте воду
Вода допомагає підтримувати зволоження тіла та шкіри, запобігаючи руйнуванню тканин і, як наслідок, появі розтяжок.